M83-LML3M7N36-0000-000
DigiKeys varenummer
952-2998-ND
Producenter
Producentens varenummer
M83-LML3M7N36-0000-000
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 36POS 2MM
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 36 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
M83-LML3M7N36-0000-000 Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Gevindskåret
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,157" (4,00mm)
Serie
Isoleringshøjde
0,303" (7,70mm)
Emballage
Bakke
Kontaktudformning
Cirkulær
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Stikforbindelse type
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
29,5µin (0,75µm)
Kontakttype
Hanben
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Afstand - Kobling
Isoleringsmateriale
Polyphenylensulfid (PPS), Glasfyldt
Antal positioner
Funktioner
Tilslutningsflange, Monteringsflange, Monteringstilbehør
Antal rækker
3
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rækkeafstand - kobling
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal positioner belastet
Alle
Isoleringsfarve
Sort
Type
Strømklassificering (AMPS)
2,2A pr. kontakt
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Spændingsklassifikation
800V