M50-3500842
DigiKeys varenummer
952-1385-ND
Producenter
Producentens varenummer
M50-3500842
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 16POS 1.27MM
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 16 positioner 0,050" (1,27mm)
EDA/CAD-modeller
M50-3500842 Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,118" (3,00mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,091" (2,30mm)
Serie
Samlet kontaktlængde
0,248" (6,30mm)
Emballage
Bulk
Isoleringshøjde
0,039" (1,00mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
3,00µin (0,076µm)
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal positioner
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Antal rækker
2
Isoleringsmateriale
Termoplast
Rækkeafstand - kobling
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Uafskærmet
Strømklassificering (AMPS)
1A pr. kontakt
Monteringstype
Samlede stakhøjder
3,2mm, 4,6mm, 5,4mm, 5,5mm, 6,23mm