M50-3000545
M50-3000545
Harwin’s Company Overview
M50-3000545
DigiKeys varenummer
952-1365-5-ND
Producenter
Producentens varenummer
M50-3000545
Beskrivelse
CONN RCPT 10POS 0.05 GOLD PCB
Detaljeret beskrivelse
10 Positioner Koblingsstik Stikforbindelse 0,050" (1,27mm) Hulmontering Guld
EDA/CAD-modeller
M50-3000545 Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Mfr
Kontaktfinish - Kobling
Serie
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
Flash
Emballage
Rør
Isoleringsfarve
Sort
Varestatus
Aktiv
Isoleringshøjde
0,173" (4,40mm)
Stikforbindelse type
Kontaktlængde - Stift
0,094" (2,40mm)
Kontakttype
Hunfatning
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Type
Kort til kort eller kabel
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal positioner
Samlede stakhøjder
5,4mm, 6,08mm, 9,37mm
Antal positioner belastet
Alle
Strømklassificering (AMPS)
1A
Afstand - Kobling
Applikationer
Universal, Medicinal, Telekommunikation
Antal rækker
2
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA6T), Nylon 6T
Rækkeafstand - kobling
0,050" (1,27mm)