G125-MV11205L1R
DigiKeys varenummer
G125-MV11205L1R-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
G125-MV11205L1R
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 12POS 1.25MM
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 12 positioner 0,049" (1,25mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
G125-MV11205L1R Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Smæklås
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,118" (3,00mm)
Serie
Isoleringshøjde
0,193" (4,90mm)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Kontaktudformning
Cirkulær
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Stikforbindelse type
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
8,00µin (0,203µm)
Kontakttype
Hanben
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Afstand - Kobling
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA4T), Nylon 4T, Glasfyldt, Halogenfri
Antal positioner
Funktioner
Kortlås, Pick and Place
Antal rækker
2
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Rækkeafstand - kobling
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal positioner belastet
Alle
Isoleringsfarve
Grøn
Type
Strømklassificering (AMPS)
2A pr. kontakt
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Samlede stakhøjder
7,25mm, 7,35mm, 7,7mm