G125-MH11605M4P
DigiKeys varenummer
952-G125-MH11605M4P-ND
Producenter
Producentens varenummer
G125-MH11605M4P
Beskrivelse
CONN HDR 1.25MM R/A 16POS
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 16 positioner 0,049" (1,25mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
G125-MH11605M4P Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Stift
0,130" (3,30mm)
Mfr
Isoleringshøjde
0,209" (5,30mm)
Serie
Kontaktudformning
Cirkulær
Emballage
Strip
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
8,00µin (0,203µm)
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Stift
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Afstand - Kobling
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA4T), Nylon 4T, Glasfyldt, Halogenfri
Antal positioner
Funktioner
Tilslutningsflange, Monteringsflange, Pick and Place, Polariseringsnøgle
Antal rækker
2
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Rækkeafstand - kobling
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal positioner belastet
Alle
Isoleringsfarve
Grøn
Type
Strømklassificering (AMPS)
2A
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Spændingsklassifikation
450V