TBC05-10-1-G-G
DigiKeys varenummer
2073-TBC05-10-1-G-G-ND
Producenter
Producentens varenummer
TBC05-10-1-G-G
Beskrivelse
10W, 2.54MM PITCH TERM-BLOCK, SI
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 Terminalblokke – Ledning til kort Vandret med kort 0,100" (2,54mm) Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TBC05-10-1-G-G Modeller
Kategori
Trådtykkelse
18-30 AWG
Producenter
GCT
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Ledningsterminering
Skrue - stigende burklemme
Emballage
Boks
Farve
Grøn
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Antal niveauer
1
Husmateriale
Polyamid (PA66), Nylon 6/6
Positioner pr. niveau
10
Kontaktmateriale - Belægning
Kobberlegering
Afstand
0,100" (2,54mm)
Klemmemateriale - belægning
Kobberlegering
Koblingsretning
Vandret med kort
Skruemateriale - Belægning
Stål, Rustfri
Strøm
6 A
Moment - Skrue
0,15 Nm (1,3 Lb-In)
Spænding
150 V