KW-5R5C334-R
DigiKeys varenummer
283-KW-5R5C334-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
KW-5R5C334-R
Beskrivelse
CAP 330MF -20% +80% 5.5V T/H
Detaljeret beskrivelse
330 mF (EDLC) superkondensatorerr 5.5 V Radial, Dåse 50Ohm @ 1kHz 2000 timer @ 85°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
KW-5R5C334-R Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
330 mF
Størrelse/dimension
0,531" diam. (13,50mm)
Tolerance
-20%, +80%
Højde - Monteret (maks.)
0,348" (8,85mm)
Spænding - Nominel
5.5 V
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
50Ohm @ 1kHz