KR-5R5H474-R
DigiKeys varenummer
283-KR-5R5H474-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
KR-5R5H474-R
Beskrivelse
CAP 470MF -20% +80% 5.5V T/H
Detaljeret beskrivelse
470 mF (EDLC) superkondensatorerr 5.5 V Aksial, Dåse - vandret 50Ohm @ 1kHz 1000 timer @ 70°C
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 70°C
Pakke/hus
Aksial, Dåse - vandret
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
470 mF
Størrelse/dimension
0,453" diam. (11,50mm)
Tolerance
-20%, +80%
Højde - Monteret (maks.)
0,197" (5,00mm)
Spænding - Nominel
5.5 V
Driftstemperatur
-25°C – 70°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
50Ohm @ 1kHz