HSL1025-3R8706-R
DigiKeys varenummer
283-HSL1025-3R8706-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
HSL1025-3R8706-R
Beskrivelse
CAP LITHIUM HYBRID 70F 3.8V
Detaljeret beskrivelse
70 F (EDLC) superkondensatorerr 3.8 V Radial, Dåse 250mOhm 1000 timer @ 60°C
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 60°C
Emballage
Bulk
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
70 F
Størrelse/dimension
0,413" diam. (10,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Spænding - Nominel
3.8 V
Driftstemperatur
-25°C – 60°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
250mOhm