HS1225-3R8127-R
DigiKeys varenummer
283-HS1225-3R8127-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
HS1225-3R8127-R
Beskrivelse
CAP LITHIUM HYBRID 120F 3.8V
Detaljeret beskrivelse
120 F (EDLC) superkondensatorerr 3.8 V Radial, Dåse 200mOhm 1000 timer @ 70°C
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 70°C
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
120 F
Størrelse/dimension
0,508" diam. (12,90mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Spænding - Nominel
3.8 V
Driftstemperatur
-15°C – 70°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
200mOhm