HS1016-3R8306-R
DigiKeys varenummer
283-HS1016-3R8306-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
HS1016-3R8306-R
Beskrivelse
CAP LITHIUM HYBRID 30F 3.8V
Producentens standard leveringstid
35 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
30 F (EDLC) superkondensatorerr 3.8 V Radial, Dåse 550mOhm 1000 timer @ 70°C
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 70°C
Producenter
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-ben
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial, Dåse
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
30 F
Størrelse/dimension
0,413" diam. (10,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,709" (18,00mm)
Spænding - Nominel
3.8 V
Driftstemperatur
-15°C – 70°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
550mOhm