VMF306M3R8 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Tecate Group
På lager: 0
Datablad
30 F (EDLC), superkondensatorerr 3.8 V Radial, Dåse 250mOhm @ 1kHz 1000 timer @ 70°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
VMF/VPF Hybrid LIC Supercapacitors
VMF306M3R8
DigiKeys varenummer
338-VMF306M3R8-ND
Producenter
Producentens varenummer
VMF306M3R8
Beskrivelse
CAP LITHIUM HYBRID 30F 3.8V
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 70°C
Producenter
Cornell Dubilier Knowles
Terminering
PC-ben
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial, Dåse
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
30 F
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,709" (18,00mm)
Spænding - Nominel
3.8 V
Driftstemperatur
-15°C – 70°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
250mOhm @ 1kHz