EHBSA035M1510810T er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 47
Datablad
150 µF 35 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 27mOhm 4000 timer @ 125°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EHBSA035M1510810T
DigiKeys varenummer
283-EHBSA035M1510810TTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-EHBSA035M1510810TCT-ND - Afskåret tape (CT)
283-EHBSA035M1510810TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EHBSA035M1510810T
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 0810 35V 150UF
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
145 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.9 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
150 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm)
Spænding - Nominel
35 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
27mOhm
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C