A780KN157M1VLAS030
DigiKeys varenummer
399-A780KN157M1VLAS030TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A780KN157M1VLAS030CT-ND - Afskåret tape (CT)
399-A780KN157M1VLAS030DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
A780KN157M1VLAS030
Beskrivelse
CAP ALUM HYB 150UF 20% 35V SMD
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
150 µF 35 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 30mOhm 4000 timer @ 125°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
A780KN157M1VLAS030 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Producenter
KEMET
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
620 mA @ 100 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
1.55 A @ 100 kHz
Type
Hybrid
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
150 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm)
Spænding - Nominel
35 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
30mOhm
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C