BK/MDA-12-R
DigiKeys varenummer
283-2723-ND
Producenter
Producentens varenummer
BK/MDA-12-R
Beskrivelse
FUSE CERAMIC 12A 250VAC 3AB 3AG
Detaljeret beskrivelse
12 A 250 V AC DC sikring Patron, Keramisk Kræver holder 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
750A
Smeltning I²t
125.18
Størrelse/dimension
0,250" diam. x 1,250" L (6,35mm x 31,75mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.00725 Ohms
Spændingsklassifikation - AC
250 V