BK/GMA-250-R
DigiKeys varenummer
283-2839-ND
Producenter
Producentens varenummer
BK/GMA-250-R
Beskrivelse
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
250 mA 250 V AC DC sikring Patron, Glas Kræver holder 5mm x 20mm
Kategori
Spændingsklassifikation - AC
250 V
Mfr
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
35A
Varestatus
Aktiv
Smeltning I²t
0.018
Godkendelsesagentur
CSA, PSE, UL
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,205" diam. x 0,787" L (5,20mm x 20,00mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
1.735 Ohms