BK/GMA-10-R
DigiKeys varenummer
283-2835-ND
Producenter
Producentens varenummer
BK/GMA-10-R
Beskrivelse
FUSE GLASS 10A 125VAC 5X20MM
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 A 125 V AC DC sikring Patron, Glas Kræver holder 5mm x 20mm
Kategori
Spændingsklassifikation - AC
125 V
Mfr
Responstid
Sprænger hurtigt
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
200A
Varestatus
Aktiv
Smeltning I²t
280.0
Monteringstype
Kræver holder
Godkendelsesagentur
CSA, PSE, UL
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,205" diam. x 0,787" L (5,20mm x 20,00mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.006 Ohms