1245HC100-RTR
DigiKeys varenummer
283-1245HC100-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-1245HC100-RTRCT-ND - Afskåret tape (CT)
283-1245HC100-RTRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
1245HC100-RTR
Beskrivelse
FUSE BRD MT 100A 125VAC 72VDC
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 A 125 V AC 72 V DC sikring Kortmonteret (patrontype undtaget) Overflademontering 2-SMD, blok med firkantet ende
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
1245HC100-RTR Modeller
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
Mfr
Responstid
Sprænger hurtigt
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
500A AC, 1kA DC
Varestatus
Aktiv
Smeltning I²t
5000.0
Monteringstype
Overflademontering
Godkendelsesagentur
cURus, UL
Sikringstype
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Strømklassificering (AMPS)
Størrelse/dimension
0,484" L x 0,177" B x 0,177" H (12,30mm x 4,50mm x 4,50mm)
Spændingsklassifikation - AC
125 V