SMAJ36CAQ-13-F
DigiKeys varenummer
SMAJ36CAQ-13-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ36CAQ-13-FDICT-ND - Afskåret tape (CT)
SMAJ36CAQ-13-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMAJ36CAQ-13-F
Beskrivelse
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMA
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
58,1V Klemme 6,9A Ipp TVS – Dioder Overflademontering SMA
Kategori
Effekt - Peak-impuls
400W
Mfr
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
36V
Pakke/hus
DO-214AC, SMA
Spænding - Nedbrud (min.)
40V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
58,1V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
6,9A