SMAJ36CA-Q
DigiKeys varenummer
118-SMAJ36CA-QTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SMAJ36CA-QCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-SMAJ36CA-QDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMAJ36CA-Q
Beskrivelse
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AC
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
58,1V Klemme 6,9A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AC (SMA)
EDA/CAD-modeller
SMAJ36CA-Q Modeller
Kategori
Effekt - Peak-impuls
400W
Applikationer
Telekommunikation
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
36V
Spænding - Nedbrud (min.)
40V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
58,1V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
6,9A