SBR3U40S1F-7
DigiKeys varenummer
31-SBR3U40S1F-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SBR3U40S1F-7CT-ND - Afskåret tape (CT)
31-SBR3U40S1F-7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SBR3U40S1F-7
Beskrivelse
DIODE SBR 40V 3A SOD123
Detaljeret beskrivelse
Dioder 40 V 3A Overflademontering SOD-123
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
180 µA @ 40 V
Leverandørs enhedspakning
SOD-123
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
40 V
Driftstemperatur - Samling
-65°C – 150°C
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
3A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
490 mV @ 3 A