AD5245BRJZ10-RL7
DigiKeys varenummer
505-AD5245BRJZ10-RL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-AD5245BRJZ10-RL7CT-ND - Afskåret tape (CT)
505-AD5245BRJZ10-RL7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AD5245BRJZ10-RL7
Beskrivelse
IC DIG POT 10K SOT-23-8
Detaljeret beskrivelse
Digitale potentiometre 10k Ohm 1 kredsløb 256 Taps I2C Interface SOT-23-8
EDA/CAD-modeller
AD5245BRJZ10-RL7 Modeller
Spænding - Forsyning
2,7V – 5,5V
Digi-Reel®
Funktioner
Valgbar adresse
Tolerance
±30%
Temperaturkoefficient (Typ)
45ppm/°C
Konfiguration
Potentiometer
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-8
Pakke/hus
SOT-23-8
Antal udtag
256
Driftstemperatur
-40°C – 125°C