SBR1A30T5-7
DigiKeys varenummer
31-SBR1A30T5-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SBR1A30T5-7CT-ND - Afskåret tape (CT)
31-SBR1A30T5-7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SBR1A30T5-7
Beskrivelse
DIODE SBR 30V 1A SOD523
Detaljeret beskrivelse
Dioder 30 V 1A Overflademontering SOD-523
Kategori
Omvendt gendannelsestid (trr)
15 ns
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
200 µA @ 30 V
Kapacitans @ Vr, F
95pF @ 1V, 1MHz
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
30 V
Leverandørs enhedspakning
SOD-523
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
1A
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 150°C
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
570 mV @ 1 A
Grundlæggende varenummer
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)