SBR1A20T5-7
DigiKeys varenummer
SBR1A20T5-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
SBR1A20T5-7DICT-ND - Afskåret tape (CT)
SBR1A20T5-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SBR1A20T5-7
Beskrivelse
DIODE SBR 20V 1A SOD523
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 20 V 1A Overflademontering SOD-523
Kategori
Omvendt gendannelsestid (trr)
15 ns
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
200 µA @ 20 V
Serie
Kapacitans @ Vr, F
19pF @ 20V, 1MHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstype
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
20 V
Pakke/hus
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
1A
Leverandørs enhedspakning
SOD-523
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
520 mV @ 1 A
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 150°C
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)