DMP26M7UFG-7
DigiKeys varenummer
DMP26M7UFG-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
DMP26M7UFG-7DICT-ND - Afskåret tape (CT)
DMP26M7UFG-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
DMP26M7UFG-7
Beskrivelse
MOSFET P-CH 20V 18A PWRDI3333
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
P-kanal 20 V 18A (Ta), 40A (Tc) 2,3W (Ta) Overflademontering POWERDI3333-8
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DMP26M7UFG-7 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
1V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
156 nC @ 10 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (maks.)
±10V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
5940 pF @ 10 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
2,3W (Ta)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
20 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
POWERDI3333-8
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
1,8V, 4,5V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
6,7mOhm @ 15A, 4,5V