BZX84C24Q-7-F
DigiKeys varenummer
31-BZX84C24Q-7-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-BZX84C24Q-7-FCT-ND - Afskåret tape (CT)
31-BZX84C24Q-7-FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZX84C24Q-7-F
Beskrivelse
DIODE ZENER 24V 300MW SOT23
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 24 V 300 mW ±5,83% Overflademontering SOT-23-3
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Tolerance
±5,83%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
300 mW
Impedans (maks.) (Zzt)
70 Ohms
Grundlæggende varenummer
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 16.8 V