BZX84C24
DigiKeys varenummer
4786-BZX84C24TR-ND - Tape & Reel (TR)
4786-BZX84C24CT-ND - Afskåret tape (CT)
4786-BZX84C24DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZX84C24
Beskrivelse
DIODE, ZENER, 0.35W, 24.0V, 5%,
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 24 V 350 mW ±5,83% Overflademontering SOT-23
Kategori
Impedans (maks.) (Zzt)
70 Ohms
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 16.8 V
Serie
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Tolerance
±5,83%
Leverandørs enhedspakning
SOT-23
Effekt - Maks.
350 mW