BZT52C12Q-7-F
DigiKeys varenummer
31-BZT52C12Q-7-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-BZT52C12Q-7-FCT-ND - Afskåret tape (CT)
31-BZT52C12Q-7-FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZT52C12Q-7-F
Beskrivelse
DIODE ZENER 12V 370MW SOD123
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 12 V 370 mW ±5,42% Overflademontering SOD-123
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Tolerance
±5,42%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
370 mW
Leverandørs enhedspakning
SOD-123
Impedans (maks.) (Zzt)
25 Ohms
Grundlæggende varenummer
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 8 V