BZT52B12
DigiKeys varenummer
4786-BZT52B12TR-ND - Tape & Reel (TR)
4786-BZT52B12CT-ND - Afskåret tape (CT)
4786-BZT52B12DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZT52B12
Beskrivelse
DIODE ZENER 12V 500MW SOD123
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 12 V 500 mW ±2% Overflademontering SOD-123
Kategori
Impedans (maks.) (Zzt)
25 Ohms
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 8 V
Serie
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Pakke/hus
Tolerance
±2%
Leverandørs enhedspakning
SOD-123
Effekt - Maks.
500 mW