AP2138N-2.8TRG1
DigiKeys varenummer
AP2138N-2.8TRG1DITR-ND - Tape & Reel (TR)
AP2138N-2.8TRG1DICT-ND - Afskåret tape (CT)
AP2138N-2.8TRG1DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AP2138N-2.8TRG1
Beskrivelse
IC REG LINEAR 2.8V 250MA SOT23-3
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 250mA SOT-23-3
Kategori
Spændingsdropout (maks.)
0,8V @ 250mA
Mfr
Strøm - Output
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
1.5 µA
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spænding - Input (maks.)
6V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3
Spænding - Output (min./fast)
2,8V