S-1206B28-M3T1U
DigiKeys varenummer
1662-2913-2-ND - Tape & Reel (TR)
1662-2913-1-ND - Afskåret tape (CT)
1662-2913-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
S-1206B28-M3T1U
Beskrivelse
IC REG LINEAR 2.8V 250MA SOT23-3
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 250mA SOT-23-3
Kategori
Spændingsdropout (maks.)
0,36V @ 100mA
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
1.5 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Pakke/hus
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3
Spænding - Input (maks.)
6,5V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Output (min./fast)
2,8V