CWR-170-10-0000_2
CWR-170-10-0000
CWR-170-10-0000
CWR-170-10-0000
DigiKeys varenummer
CCE10G-ND
Producenter
Producentens varenummer
CWR-170-10-0000
Beskrivelse
CONN EDGE DUAL FMALE 10POS 0.100
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 position Hun stikforbindelse Uspecificeret - Dobbeltkant Guld 0,100" (2,54mm) Blå
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CWR-170-10-0000 Modeller
Kategori
Udlæsning
Dobbelt
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Serie
Terminering
Bulk
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Kontaktfinish
Guld
Korttype
Uspecificeret - Dobbeltkant
Kontaktfinishs tykkelse
10,0µin (0,25µm)
Køn
Hun
Kontakttype
Cantilever
Antal positioner/båse/rækker
5
Antal positioner
10
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Korttykkelse
0,032" – 0,070" (0,81mm – 1,78mm)
Materiale - Isolering
Termoplast
Antal rækker
2
Grundlæggende varenummer
Afstand
0,100" (2,54mm)