C1E-40.000-8-1010-R
DigiKeys varenummer
3997-C1E-40.000-8-1010-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-C1E-40.000-8-1010-RCT-ND - Afskåret tape (CT)
3997-C1E-40.000-8-1010-RDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C1E-40.000-8-1010-R
Beskrivelse
XTAL 2016 40MHZ 8PF SMD
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
40 MHz ±10ppm Krystaller 8pF 60 Ohms 4-SMD, ingen leder
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C1E-40.000-8-1010-R Modeller
Kategori
Belastningskapacitans
8pF
Mfr
ESR (ækvivalent seriemodstand)
60 Ohms
Serie
Driftstilstand
Fundamental
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-20°C – 70°C
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Type
MHz krystal
Pakke/hus
Frekvens
40 MHz
Leverandørs enhedspakning
4-SMD (2x1,6)
Frekvensstabilitet
±10ppm
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,063" B (2,00mm x 1,60mm)
Frekvenstolerance
±10ppm
Højde - Monteret (maks.)
0,020" (0,50mm)