CWR-130-40-0003
DigiKeys varenummer
CDP40T-ND
Producenter
Producentens varenummer
CWR-130-40-0003
Beskrivelse
CONN DIP HDR IDC 40POS VERT
EDA/CAD-modeller
CWR-130-40-0003 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Rækkeafstand
0,600" (15,24mm)
Producenter
CW Industries
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Kabelterminering
IDC
Emballage
Bulk
Trådtykkelse
28-30AWG, trådet eller solid
Varestatus
Forældet
Funktioner
Gennemføring
Stikforbindelse type
Båndkabel, DIP-headerstik
Kontaktfinish
Tin-bly
Antal positioner
40
Kontaktfinishs tykkelse
100,0µin (2,54µm)
Kabelafstand
0,050" (1,27mm)
Farve
Blå
Afstand på kortside
0,100" (2,54mm)