CWR-130-40-0203
DigiKeys varenummer
CDP40S-ND
Producenter
Producentens varenummer
CWR-130-40-0203
Beskrivelse
CONN DIP HDR IDC 40POS VERT
Kategori
Rækkeafstand
0,600" (15,24mm)
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Kabelterminering
Bulk
Trådtykkelse
28-30AWG, trådet eller solid
Varestatus
Forældet
Funktioner
Gennemføring
Stikforbindelse type
Båndkabel, DIP-headerstik
Kontaktfinish
Tin
Antal positioner
40
Farve
Blå
Kabelafstand
0,050" (1,27mm)
Antal positioner belastet
Alle
Afstand på kortside
0,100" (2,54mm)