CWN-370-20-0000
CWN-370-20-0000
CWN-370-20-0000
DigiKeys varenummer
CHW20G-ND
Producenter
Producentens varenummer
CWN-370-20-0000
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 20 positioner 0,100" (2,54mm)
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,240" (6,10mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,610" (15,49mm)
Serie
Isoleringshøjde
0,681" (17,30mm)
Funktioner
Kileforbindelsesgang, Monteringsflange
Rækkeafstand - kobling
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Strømklassificering (AMPS)
1A