CWN-350-26-0000
CWN-350-26-0000
CWN-350-26-0000
DigiKeys varenummer
CHS26G-ND
Producenter
Producentens varenummer
CWN-350-26-0000
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 26POS 2.54MM
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 26 positioner 0,100" (2,54mm)
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,240" (6,10mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,090" (2,29mm)
Serie
Isoleringshøjde
0,681" (17,30mm)
Emballage
Bulk
Kontaktudformning
Cirkulær
Varestatus
Forældet
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Stikforbindelse type
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
10,0µin (0,25µm)
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinish - Stift
Nikkel
Afstand - Kobling
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Antal positioner
Isoleringsmateriale
Termoplast
Antal rækker
2
Funktioner
Kileforbindelsesgang, Monteringsflange
Rækkeafstand - kobling
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Blå
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Strømklassificering (AMPS)
1A