741X083102JP
DigiKeys varenummer
60-741X083102JPTR-ND - Tape & Reel (TR)
60-741X083102JPCT-ND - Afskåret tape (CT)
60-741X083102JPDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
741X083102JP
Beskrivelse
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 0804
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1k Ohm ±5% 63mW Effekt pr. Element Isoleret 4 Modstandsnetværk arrays ±200ppm/°C 0804, konveks, terminaler langside
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
741X083102JP Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Producenter
CTS Resistor Products
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klasse
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kvalifikation
AEC-Q200
Varestatus
Aktiv
Applikationer
DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Kredsløbstype
Isoleret
Monteringstype
Overflademontering
Modstand (Ohm)
1k
Pakke/hus
0804, konveks, terminaler langside
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,039" B (2,00mm x 1,00mm)
Antal modstande
4
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)
Antal ben
8
Grundlæggende varenummer
Effekt pr. element
63mW