741X083103JP
DigiKeys varenummer
60-741X083103JPTR-ND - Tape & Reel (TR)
60-741X083103JPCT-ND - Afskåret tape (CT)
60-741X083103JPDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
741X083103JP
Beskrivelse
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 0804
Detaljeret beskrivelse
10k Ohm ±5% 63mW Effekt pr. Element Isoleret 4 Modstandsnetværk arrays ±200ppm/°C 0804, konveks, terminaler langside
EDA/CAD-modeller
741X083103JP Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Modstand (Ohm)
10k
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,039" B (2,00mm x 1,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)
Effekt pr. element
63mW