CR8410-1000
DigiKeys varenummer
582-1017-ND
Producenter
Producentens varenummer
CR8410-1000
Beskrivelse
CURR SENSE XFMR 20A IN-LINE
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
20 A Transformere til strømregistrering 20Hz – 1kHz 41Ohm Frithængende (In-Line)
Kategori
Strømklassificering (AMPS)
20 A
Producenter
CR Magnetics Inc.
Strømforhold
1000:1
Serie
DC-modstand (DCR)
41Ohm
Emballage
Bulk
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
1,094" L x 0,866" B (27,80mm x 22,00mm)
Frekvensområde
20Hz – 1kHz
Højde - Monteret (maks.)
0,323" (8,20mm)