TUNS50F05
DigiKeys varenummer
1776-1806-ND
Producenter
Producentens varenummer
TUNS50F05
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 5V 50W
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 5V 10A 85 – 264VAC Indgang
EDA/CAD-modeller
TUNS50F05 Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 100°C (med reducering)
Serie
Effektivitet
81%
Størrelse/dimension
2,30" L x 1,47" B x 0,50" H (58,4mm x 37,3mm x 12,7mm)
Spænding - Input
85 – 264VAC
Spænding - Output 1
5V
Linjeregulering
10mV
Strøm - Output (maks.)
10A
Belastningsregulering
10mV
Effekt (Watt)
50 W