TUNS100F05
DigiKeys varenummer
1776-1809-ND
Producenter
Producentens varenummer
TUNS100F05
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 5V 100W
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 5V 20A 85 – 264VAC Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TUNS100F05 Modeller
Funktioner
Universalindgang
Producenter
Cosel USA, Inc.
Driftstemperatur
-40°C – 100°C (med reducering)
Serie
Effektivitet
85%
Emballage
Boks
Monteringstype
Hulmontering
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
7-DIP-modul
Type
Indkapslet
Størrelse/dimension
2,40" L x 2,30" B x 0,50" H (61,0mm x 58,4mm x 12,7mm)
Antal output
1
Godkendelsesagentur
CE, CSA, cURus, TUV, UL
Spænding - Input
85 – 264VAC
Standardnummer
60950-1; 62368-1
Spænding - Output 1
5V
Linjeregulering
10mV
Strøm - Output (maks.)
20A
Belastningsregulering
10mV
Effekt (Watt)
100 W