SLPX271M450E3P3
DigiKeys varenummer
338-1962-ND
Producenter
Producentens varenummer
SLPX271M450E3P3
Beskrivelse
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
30 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
270 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 983mOhm @ 120Hz 3000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-25°C – 85°C
Mfr
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
1.78 A @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
2.62 A @ 20 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Højde - Monteret (maks.)
1,181" (30,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
983mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 85°C