ESMQ451VSN271MQ40S
DigiKeys varenummer
565-2793-ND
Producenter
Producentens varenummer
ESMQ451VSN271MQ40S
Beskrivelse
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
270 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 2000 timer @ 85°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ESMQ451VSN271MQ40S Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
1.78 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
2.545 A @ 50 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
1,000" diam. (25,40mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,575" (40,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-25°C – 85°C