HZA227M025F24T-F
DigiKeys varenummer
HZA227M025F24T-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
HZA227M025F24T-FCT-ND - Afskåret tape (CT)
HZA227M025F24T-FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
HZA227M025F24T-F
Beskrivelse
CAP ALUMHYB 220UF 20% 25V SMD
Detaljeret beskrivelse
220 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 27mOhm 10000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
230 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.3 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
220 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm)
Spænding - Nominel
25 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
27mOhm
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C