EEH-ZA1E221V
DigiKeys varenummer
P19822TR-ND - Tape & Reel (TR)
P19822CT-ND - Afskåret tape (CT)
P19822DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EEH-ZA1E221V
Beskrivelse
CAP ALUMHYB 220UF 20% 25V SMD
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 27mOhm 10000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EEH-ZA1E221V Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Producenter
Panasonic Industry
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
345 mA @ 100 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
2.3 A @ 100 kHz
Type
Hybrid
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
220 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
27mOhm
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C