381LR471M420A452 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 31.592
Datablad
Direkte
Chemi-Con
På lager: 0
Datablad
Opgradering
Rubycon
Opgradering
Rubycon
På lager: 122
TDK
Chemi-Con
På lager: 400
På lager: 233
På lager: 9
Nichicon
På lager: 283
470 µF 420 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 282mOhm @ 120Hz 3000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
381LR471M420A452
DigiKeys varenummer
381LR471M420A452-ND
Producenter
Producentens varenummer
381LR471M420A452
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
30 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-25°C – 105°C
Mfr
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
2.23 A @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
3.18 A @ 20 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spænding - Nominel
420 V
Højde - Monteret (maks.)
1,850" (47,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
282mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C