381LR471M450A052
DigiKeys varenummer
338-3776-ND
Producenter
Producentens varenummer
381LR471M450A052
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
470 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 282mOhm @ 120Hz 3000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-25°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
2.47 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
3.53 A @ 20 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
282mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C