381LQ391M450K052 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 65
Datablad
Similar
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 967
Datablad
På lager: 1.908
Direkte
Rubycon
På lager: 0
Direkte
Rubycon
På lager: 39
På lager: 48
Chemi-Con
På lager: 9
Chemi-Con
På lager: 290
På lager: 196
Nichicon
På lager: 121
390 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 680mOhm @ 120Hz 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
381LQ391M450K052
DigiKeys varenummer
381LQ391M450K052-ND
Producenter
Producentens varenummer
381LQ391M450K052
Beskrivelse
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-25°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
1.55 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.17 A @ 20 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
680mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C