EKMR451VSN391MR40S
DigiKeys varenummer
565-3457-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKMR451VSN391MR40S
Beskrivelse
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
390 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EKMR451VSN391MR40S Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
1.63 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
2.3309 A @ 50 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,673" (42,50mm)
Spænding - Nominel
450 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-25°C – 105°C